Powrót po latach

ㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤ,,Fidiasz ukazująć postępy prac nad Partenonem'' obraz Lawrence'a Alma- Tademy, 1868, fot. Wikipedia

ㅤMamy rok 2024…. Od ostatniego wpisu w aktualnościach strony Olympeion.pl minęło 7 lat. Przez ten czas zmienił się świat a i Olympeion podlegał konwulsjom, które głównie objęły jego swoiste ,,kolonie’’ w mediach społecznościowych. Teraz jednak wracamy do ,,Macierzystej Polis’’ z zamiarem ożywienia jej, podniesienia jej steli na ich miejsca i ponownego rozpalenia ognia ku czci Najjaśniejszych. Czynić to wszystko zamierzamy w oparciu o doświadczenia własne i Założycieli Olympeionu, z dumą niosąc ich sztandar i będąc wiernymi wartościom, które sami cenili, pielęgnowali i stosowali.

ㅤSzczególnie pragniemy w tym miejscu wyrazić szczere Wyrazy Szacunku i Podziękowania dla Pana Profesora Kamila M. Kaczmarka- jednego z Założycieli Olympeionu- który to zgodził się przekazać nam dostęp do niniejszej strony, abyśmy mogli ją prowadzić z młodzieńczą werwą, ale też z zachowaniem wartości, którym Pan Profesor hołubi.

ㅤNade wszystko jesteśmy wierni myśli przewodniej Olympeionu- ,,Stare kamienie na nowe świątynie’’- i choć wymogi czasu i rzeczywistości wymuszają pewne reformy i zmiany, to jednak szanować będziemy budulec, który pomoże się wznieść nowym świątyniom, aby te mogły godnie pełnić swą funkcję wobec Najjaśniejszych Władców Wszechświata. Pierwsze zmiany dokonały się we wspomnianych ,,koloniach, albowiem poza dotychczasowymi mediami, zamierzami poszerzyć naszą działalność na portalach takich jak: You Tube, Instagram, Twitter/X. Będą one służyły do poszerzenia działalności i odbioru Olympeionu na terytorium Rzeczypospolitej, jak też będą pomocą w kontakcie z zagranicznymi grupami helleńskimi. Niech Ojciec Bogów i Ludzi- Zeus Gromowładny pobłogosławi naszym zamiarom!ㅤㅤㅤㅤ

Nazwa użytkownika